PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1315}

Egzorcysta

The Exorcist
7,5 130 106
ocen
7,5 10 1 130106
8,3 30
ocen krytyków
Egzorcysta
powrót do forum filmu Egzorcysta

10/10

ocenił(a) film na 10

Mistrzowski horror. Po pierwsze ma znakomity, charakterystyczny, mroczny i ponury klimat. Nazwałbym to wręcz dołującą atmosferą. Świetny scenariusz poruszający oczywiście temat opętania i egzorcyzmów. Film jak na tamte czasy wyjątkowo przerażający, zresztą nawet dziś wciąż potrafi straszyć. Bez wątpienia jeden z najbardziej przerażających filmów jakie obejrzałem. Posiada wiele znakomitych, mrożących krew w żyłach scen z udziałem opętanej Regan. Kilka scen jest naprawdę szokujących, tym bardziej mając na uwadze rok powstania. Jej postać jest już w sumie kultowa w świecie horroru. Świetnie zagrała ją młoda aktorka Linda Blair. Jeśli chodzi o grę aktorską zdecydowanie pochwalić należy znakomicie grającą Chris MacNeil w roli matki Regan oraz Jasona Millera w roli Ojca Damiena Karrasa. To trójka aktorów wyróżniających się w obsadzie. Fabuła jest przemyślana od początku do końca. Ostatecznie dostajemy naprawdę wstrząsającą, dramatyczną końcówkę, która zapada w pamięć, zresztą jak i cały film. Dodatkowo świetny klimat podsycany jest równie świetną muzyką, dzięki której narasta napięcie. Mimo roku powstania film zdecydowanie wolno się starzeje i zajmuje miejsce wśród moich ulubionych horrorów. Polecam, choć nie jest to film dla każdego. Moja ocena: 10/10.

użytkownik usunięty
Shady_Yo

O tak w 100% się z tobą zgadzam. :D

ocenił(a) film na 10
Shady_Yo

Też się zgadzam w 100%. Oglądałem ,,Egzorcystę" 4 razy i 4 razy się bałem (a przecież o to w horrorach chodzi :D), a dziś mam zamiar go obejrzeć po raz piąty :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones