PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1315}

Egzorcysta

The Exorcist
7,5 130 098
ocen
7,5 10 1 130098
8,3 30
ocen krytyków
Egzorcysta
powrót do forum filmu Egzorcysta

Zawsze jest w nich klimat, a jednak tutaj czegoś zabrakło. Sceny z dziewczynką to istny majstersztyk kina grozy. Naprawdę widząc już tyle filmów grozy i wszelkie parodie tego filmu i tak człowiek czuje się nieswojo. Natomiast gdy tylko mała znika z ekranu... no właśnie. Wieje nudą trochę. Niestety... Jest aż 540 tematów na forum i pewnie o to ktoś pytał, ale czy uważacie, że te sceny ze śledczym który zapraszał każdego księdza do kina były potrzebne??

Viljar

Były potrzebne.
A przynajmniej ostatnia scena dodana w wersji reżyserskiej i w zasadzie jedna z najważniejszych [z tych usuniętych] w której porucznik Kinderman zaprasza O. Dyera na wspólny seans , jest wspaniałym wstępem do przyjaźni tych dwóch bohaterów w części III i zarazem ciekawym uzupełnieniem w relacji tych dwóch bohaterów.
Dziwi mnie , że ktoś czepia się o te sceny na portalu filmowym , gdzie każdy w mniejszy , czy większy sposób filmy kocha i oglądać lubi , podobnie jak porucznik , który oprócz pracy ma również własne życie i pomysł na zapełnienie czasu wolnego.

ocenił(a) film na 7
GarvinSitho

o to ja oglądałem w takim razie wersję reżyserską bo ta ostatnia scena jest i nie spodobała mi się zupełnie. ale wiadomo ile ludzi tyle gustów :)

ocenił(a) film na 10
Viljar

W filmie faktycznie akcja troszkę długo się rozkręca. Jednak moim zdaniem to właśnie dodaje klimatu - sceny z Regan są wplecione w codzienne życie i losy innych bohaterów. Może to dziwne, ale dla mnie dodawało to filmowi jeszcze bardziej swego rodzaju prawdziwości. Wydaje mi się, że inny sposób ukazania pozostałych scen sprawiłby, że nasza uwaga zostałaby odciągnięta troszkę od Regan.
A to zapraszanie do kina - też dodaje prawdziwości, pokazuje, że policjant też jest człowiekiem ;)

Ponadto film oddaje bardzo dobrze klimat i treść książki, co dla mnie jest dodatkowym plusem. No ale oczywiście każdy może ten film odbierać inaczej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones