PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1315}

Egzorcysta

The Exorcist
7,5 130 098
ocen
7,5 10 1 130098
8,3 30
ocen krytyków
Egzorcysta
powrót do forum filmu Egzorcysta

Horror ?

ocenił(a) film na 2

Film opowiadania o dziewczynce opętanej przez szatana. Koniec fabuły. Reszta to rzyganie, charczenie, ropa i inne obrzydliwe rzeczy. Do tego dwóch księży młody oczywiście fajny i charyzmatyczny, a drugi gruby, stary, typowy ksiądz z plebanii. Jak można było przewidzieć z dziewczynki zostaje przepędzony szatan po odmówieniu kilku zdrowasiek, trzymaniu krzyża i słowom ,,na Boga zaklinam Cię". Nic specjalnego. O strachu nie ma mowy, o mdłościach już bardziej.

ocenił(a) film na 10
eleanora

Realistyczny film grozy, szanujacy inteligentnego odbiorcę z nastrojem, klimatem oraz atmosferą niepokoju, jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy horror w historii kina i tylko 2/10 ? Nieporozumienie. Fabula jest potezna, dalas jej tylko telegraficzny skrót. Rzyganie jak mówisz jest tylko ze dwa-trzy razy. Ksiądz stary i jak z plebanii? No i co z tego? Jakbys oglądała uwazniej to zauwazylabys ze szatan nie został przepedzony po odmowieniu kilku zdrowasiek. Od poczatku do końca negatywnie bylas nastawiona na ten film , widzisz w nim tylko i wyłącznie wady i oceniasz bardzo, bardzo powierzchownie. Ten film to realizm i jak juz wcześniej mówiłem szacunek dla wymagającego widza. I tyle. Arcydzieło.

ocenił(a) film na 2
Wujek_John

A jaka tam jest groza ? Dziewczyna pluje ropą, rzyga i kręci głową. Nie robi nic innego, a fabułę można skrócić do jednego zdania.

ocenił(a) film na 10
eleanora

Jak to jaka? Film przedstawia jak dziewczyna zostaje opętana przez szatana. Czy to nie jest straszne? Wyobraź sobie ze tak jest w prawdziwym życiu i np twoja córka się zachowuje tak dziwnie jak Regan. Co robisz? Pewnie to co jej matka Chris. Późniejsze sceny jak juz widać demona w Regan są mega interesujące i dla niektórych przerażające. Nie mówiąc juz o tym czym to opetanie jest dla Chris. Nie wiem czy to strzepienie klawiatury przeze mnie ma sens no ale cóż.

ocenił(a) film na 2
Wujek_John

Film nie jest absolutnie realistyczny. Nie ma tu żadnej grozy tylko obrzydzenie. I nie będę wyobrażać sobie tego w rzeczywistości bo szatana nie ma. Jedyny plus tego filmu to fajny i zabawny szatan.

ocenił(a) film na 10
eleanora

Film jest tak zrobiony, by wyglądał jak najbardziej realistycznie. Groza wylewa się z ekranu i jest w każdej sekundzie owego dzieła. Jeśli nie będziesz sobie wyobrazac to trudno. Fajny i zabawny szatan to to nie jest :) Tylko wręcz odwrotnie :)

ocenił(a) film na 9
Wujek_John

Taką metodą, jaka jest przedstawiona w temacie, mogę scharakteryzować każdy, dowolny film.

ocenił(a) film na 10
Brehen

Właśnie :) Niektórzy jak widać mają mechanizm obronny do tego filmu i nie odbierają go właściwie. Co ciekawe ja jak obejrzę go na laptopie to ogląda mi się z trudem a jak na komputerze stacjonarnym to jest wciągający totalnie i baardzo to w nim lubię. Uwielbiam tak zasiąść do tego filmu i poczuć FLOW :))

ocenił(a) film na 9
Wujek_John

Masz olej w głowie. Bene.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones