PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1315}

Egzorcysta

The Exorcist
7,5 129 960
ocen
7,5 10 1 129960
8,3 29
ocen krytyków
Egzorcysta
powrót do forum filmu Egzorcysta

Niestety, ale taka jest prawda.
Obejrzałem go ponownie i albo to ja się zmieniłem, albo film mnie zwyczajnie przerósł tym razem.
Po pierwsze muzyka - tu nie mam żadnych problemów, główny motyw sprawia, że ciarki przechodzą po plecach, no ale w zasadzie to tyle. Charakteryzacja po latach wygląda sztucznie. Są momenty, kiedy powinno być strasznie, ale robi się śmiesznie, szczególnie ma to miejsce wówczas, gdy przez dziewczynkę przemawia demon i rzuca stek absurdalnych i prześmiewczych wyzwisk. I tutaj pojawia się kolejny problem. Czasami, gdy przez dziewczynkę przemawia demon, to ma się takie wrażenie, jakby dźwięk dochodził z innego miejsca w pomieszczeniu, a kilka razy jest też tak, że ruchy warg aktorki nie pokrywają się z tym co słyszymy. Zakładam, że niektóre kwestie były tak wulgarne, że dodano je sztucznie potem, w trakcie montażu, co też zresztą widać i słychać. Główna bohaterka w pewnym momencie wypowiada ładną wiązankę przekleństw, a jej usta w ogóle się nie poruszają.
Film po latach, zamiast straszyć, to śmieszy. I to jest największy mój zarzut. A szkoda.

forek23

Pytanie. Po śmierci Urbana odczuwałeś radość, byłeś lekko przygnębiony czy też może ta sprawa jest Ci totalnie obojętna?

Niobe_FW

Jedno z głupszych pytań, jakie miałem okazję usłyszeć, tudzież przeczytać w życiu. Rany, co trzeba mieć w głowie, żeby po przeczytaniu opinii na temat filmu Egzorcysta zadać pytanie o Urbana? Gdzie tutaj powiązanie?

forek23

Taką sobie sondę na FILMWEBIE prowadzę. Chciałam sprawdzić czy jesteś porządnym Polakiem czy też może mam do czynienia z jakąś tęczową neomarksistowską świnią. Przy okazji sprawdzam ile jest PRL-u i postkomuny w współczesnych Polakach.

Niobe_FW

Aha. Od lat nie dawałem na tacę, więc chyba nie jestem porządnym Polakiem.

forek23

No wiesz nie każdy uważa że istnieje ścisły związek między polskością a strukturami kościelnymi na terenie Polski.

forek23

Zaś jeśli chodzi o świnię, to jedna nawet odpisała na mój komentarz do filmu.

forek23

Mylisz się. Ja nie usługuję światowemu lewactwu i ruchowi LGBT, które dążą do likwidacji tożsamości narodowej obywateli państw europejskich.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
forek23

bredzisz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones