PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1315}

Egzorcysta

The Exorcist
7,5 130 045
ocen
7,5 10 1 130045
8,3 30
ocen krytyków
Egzorcysta
powrót do forum filmu Egzorcysta

TO JEST HORROR

ocenił(a) film na 8

porzadnie zepsół mi psychike do tej pory jak mysle o tym filmie to mnie ciary przechodza (akcja co mostkiem schodzi po schodach).Prawda sie potwierdza ze najlepsze horrory robili w latch 50'-90'.Nie wiem jak mozna obrazac ten film.

Radjasan

No zgdzoe sie z Toba. Mialem 8 lat kiedy ten film ogladalem i spac nie moglem. Ale niestety nie mialem tej wersji jak ona schodzi po schodach :-/

ocenił(a) film na 10
Pawcio18

Ja też nie widziałem wersji z tą sceną. I raczej mnie to nie martwi, bo już i tak dostatecznie mnie ten film przeraził. Zobaczyłbym z ciekawości, ale kurcze, boję się... ;) Mnie w tym filmie rozwalają nawet sceny, w których nie widać opętanej Regan, np. kiedy obaj księża przychodzą do domu i nagle z piętra rozlega się ten okropny krzyk demona: "Merrin!" Normalnie masakra...

Dwight_

Scena kiedy dziewczynka schodzi po schodach została wycięta. Można ją zobaczyć w dodatkach dvd.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
JoaquinQ_

Wiem, wiem. Ja oglądałem tylko na wideo wersję kinową. I był to wystarczająco mocny seans żeby jeszcze zgłębiać sceny usunięte (a ta o której mowa jest pewnie nieziemsko przerażająca...) Tak więc DVD nie mam i nie będę się chyba zaopatrywał, bo nie jest to film, do którego chciałbym często wracać. Uważam go za genialny, ale jeszcze trochę czasu minie zanim zdecyduję się na powtórne obejrzenie go.

ocenił(a) film na 8
JoaquinQ_

Ja oglądałem tylko wersje z tą sceną nie wyobrażam sobie egzorcysty bez niej !

Radjasan

"Egzorcysta" to jedyny film, który naprawdę mnie przeraził. Jest dużo straszniejszy np. od "Lsnienia", o współczesnych horrorkach w stylu "The Ring" nie wspominając...

ocenił(a) film na 10
mariobb

Egzorcysta to klasyk :D

A ta scena z mostkiem i schodami jest w wersji rezyserskiej. :]

ocenił(a) film na 10
Toffik_3

Scena jest dosyc krótka schodzi po schodach mostkiem natpępnie wymiotuje krwią ;) w wersji rezyserskiej jest :PP

ocenił(a) film na 9
blaszka232

miałam wersj reżyserską...i te schody yysh..ohydne!

ocenił(a) film na 10
blaszka232

https://www.youtube.com/watch?v=MF-LPsCsdr8 cała scena spider walk - dłuższa i o wiele straszniejsza niż ta, którą opisujesz.

ocenił(a) film na 10
Radjasan

no,no,no - to rozumiem! :)

dobrze wiedzieć ze są (poza mną) jeszcze jacyś ludzie bojący się już na samo wspomnienie tego filmu (mówie poważnie).

pierwszy raz oglądałem go dobre 6 lat temu (w wieku 17 lat), a mimo to... lęk i respect przed facjatą Regan. Powiem to tak: jeśli już wogóle się czegos boje (np budząc się o 2 w nocy) to jest to właśnie ten film... przeraża i niepozwala spokojnie zasnąc (pamiętacie motyw ze stukaniem na poddaszu? załoze się ze wielu z Was nie raz łapie się na nasłuchiwaniu leżąc we własnym łózku).

Cóz, "E" to film który po prostu wpłynął na moje życie. Boje się go cholernie (obadajcie plakaty w galerii FilmWebu... mnie to zabija), a jednocześnie jaram nim nieprzeciętnie (geniusz! 1973 rok, taka gra aktorska, takie efekty - nie mam pytań...).

Wg mnie bezsprzeczny król wszystkich filmów (nie tylko grozy).

Radjasan

tu macie scenę schodzenia po schodach: http://youtube.com/watch?v=o-4f_NMUxcY&search=the%20exorcist [youtube.com/watch?v=o-4...]

ocenił(a) film na 10
man_or2000

Hehhh dzięki, miło sobie to przypomnieć :/
Na moje nieszczęście, akurat jadłem...

ocenił(a) film na 10
man_or2000

Ta dużo lepsza https://www.youtube.com/watch?v=MF-LPsCsdr8

ocenił(a) film na 10
Kassandra85

Po dwunastu latach wracam do tego wątku i mam wielką ochotę na maraton Omena w wersji reżyserskiej :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones