PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1315}

Egzorcysta

The Exorcist
7,5 130 106
ocen
7,5 10 1 130106
8,3 30
ocen krytyków
Egzorcysta
powrót do forum filmu Egzorcysta

daję 2 tylko za scene w sypialni reszta to badziew.Niektórzy chyba nie rozumieją pojecia klasyk.

ocenił(a) film na 9

oświeć nas wszystkich...

ocenił(a) film na 10

chyba niektórzy nie rozumieją (10 nominacji do oscara i 7 do złotych globów XD)

ocenił(a) film na 9

faktycznie syf, żadnego wilkołaka nawet przez pół sekundy...buahahah

ocenił(a) film na 10
cybermac79

SYF I DNO !! W FILMIE NIE GRA PATTISON I NIKT NIKOMU NIE UCINA RĄK I NÓG. Litości założycielu tematu... wg Ciebie, co jest klasykiem Piła ;>? czy może Mortal Combat?

użytkownik usunięty
blaszka232

Bardzo się się cieszę że nikt z was tu piszacych nie ma pojęcia o tym, że film jakimś dziwnym sposobem mógł mi się nie podobać.Co do wilkołaków to nie wiem o co wam chodzi zapryszczone nastolatki z pod bloku.Piła jest taka sobie mortal combat tak samo.

Zal mi was ludie!

ocenił(a) film na 10

Hmmm. Zadalem ci pytanie, na które nie udzieliłas/es odpowiedzi, więc jeśli być może poznam film który uważasz za klasyk zrozumię twój tok myślenia. Na razie nie rozumiem i czekam, aż obronisz swoje zdanie

ocenił(a) film na 9

Ja także drogi Wilkołaku czekam na odpowiedź na mój post...

użytkownik usunięty
m_szymon

Wyrażam swoje zdanie i rzadko kiedy sprawdzam czy inni chcą się kłócić bo ja nie chce.Czepiacie się tych wilkołaków jak po***ani.Pojęcia klasyk nie rozumieją ci którzy temu filmowi takie miano nadali.Blaszce odpowiedziałem jak nie umie czytać nie mój problem.

ocenił(a) film na 9

Po pierwsze: bardzo się cieszę, że wyrażasz swoje zdanie, bo o to chodzi.
Po drugie: nikt nie chce się z Tobą kłócić, lecz porozmawiać merytorycznie.
Po trzecie: nie czepiam się wilkołaków i sram na to czy jarają Cię wilkołaki, wampiry czy zombie
Po czwarte: Tak, zdecydowanie uważam, że ten film jest klasykiem horroru. Jeżeli wg. Ciebie nie, to uzasadniij dlaczego i jakie filmy zasługują na to miano...

użytkownik usunięty
m_szymon

A więc...
Podam jeden przykład bo więcej mi się nie chce po prostu:
Koszmar z ulicy wiązów
Dlatego że film jest oryginalny jeśli chodzi o pomysł.Postać Freda jest zajepizda czego nie trzeba tłumaczyć.Film ma klimat i niezłe jak na środki wykonanie a dzieło o którym jest ta dyskusja nie popisuje się strona wizualna i sam temat (tak jak ty szymonie)jest denny.Nie wiem czy przedtem były jakieś filmy na temat opętania itd. ale ten jest jak dla mnie do dupy.


kończę bo mnie wkurwiasz
Mam nadzieję nie do zobaczenia

ocenił(a) film na 9

Wkurwiam cię?, bardzo się cieszę :)

Pojęcia nie masz o czym piszesz. Nie myliłem się co do ciebie. Jesteś kolejnym lamusem, który jak nie ma konkretnych argumentów, to zaczyna komuś jechać. Wyluzuj się dzieciaku, bo się za bardzo napinasz...

użytkownik usunięty

Czytać się nie chce takich głupot! Skąd ty się, k*rwa, wziąłeś/ęłaś?! Wróć lepiej do piaskownicy, nikogo twoja opinia nie obchodzi!

ocenił(a) film na 8

I rozwinął się temat hehe. Założyciel tematu ma prawo do takiej opinii o filmie "Egzorcysta", ale z tą oceną według mnie przesadza i to na maksa. Fakt w dzisiejszych czasach już tak nie straszy jak kiedyś, ale w roku premiery (kiedy podejrzewam założyciela tematu jeszcze nie było na świecie) ludzie wychodzili z kina nie mogąc patrzeć na ten film. Od premiery filmu upłynęło wiele czasu i nie wszystkie efekty mogą się teraz podobać. Tak samo ktoś za parę lat być może będzie śmiał się z wyżej wymienionej Piły. Mnie samego ten film już nie "podnieca" tak jak kiedyś, ale mam do niego sentyment. Egzorcysta jest klasyką horroru tak samo jak Omen, Dziecko Rosemary, Psychoza, nie ma wątpliwości. Pozdrawiam

Klasyk i to jak najbardziej i nie jest istotne ile wcześniej bądź później nakręcono filmów na ten temat. Poza tym to zekranizowany horror Blattego pod tym samym tytułem.

Egzorcysta to sfabularyzowana historia, którą Blatty napisał po przeczytaniu reportażu w gazecie, który został z kolei opisany przez Allena- egzorcystę uczestniczącego w owym obrzędzie w formie pamiętnika.
Zmieniono płeć, dziecka, status majątkowy rodziny, przebieg egzorcyzmów, historie choroby itp, ale obraz jest podparty prawdziwym zdarzeniem.

Tak, i ty jesteś jedną z tych osób.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones