PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1315}

Egzorcysta

The Exorcist
7,5 129 898
ocen
7,5 10 1 129898
8,3 29
ocen krytyków
Egzorcysta
powrót do forum filmu Egzorcysta

twarz diabła

ocenił(a) film na 10

Widzieliście w kilku ujęciach twarz diabła na ułamek sekundy? Bo przez chwile myślałem, ze to żarty filmowców lub jakieś przewidzenia.

ocenił(a) film na 6
Pysiek33

Nie rozumiem za bardzo? O jaką twarz Ci chodzi i w których momentach?

ocenił(a) film na 10
RYCHU6

W jednej scenie pojawiają się na ułamek sekundy w domu twarze diabelskie. Chyba w scenie jak do domu opętanej wchodzi ksiądz egzorcysta. Dwa razy jedna po drugiej.

Pysiek33

Niczego takiego nie pamiętam, mimo że film widziałem kilkakrotnie.

ocenił(a) film na 10
zweistein

kurcze, nawet przewijałem bo myślałem , ze to zwidy ale jednak dwukrotnie jedno po drugim widziałem w tym domu opętanej twarz diabła

ocenił(a) film na 10
zweistein

widocznie słabo oglądaliście. ten trailer był wycofany bo zbyt wielu ludzi się go bało. Tu widać 2 razy twarz demona Pazuzu
https://www.youtube.com/watch?v=0iS59iV2Ffs
wydawało się, ze widziałem inna ale to ułamek seksundy więc.. ale jednak

Pysiek33

Ano :)

ocenił(a) film na 10
zweistein

widocznie jestem wyczulony na punkcie demonów

Pysiek33

Albo to one ciebie szczególnie łakną...

Pysiek33

Ja naliczyłem aż 4 razy pokazanie tej ohydnej mordy w tej zapowiedzi.
A skoro można odtworzyć, to nie wycofali, tylko zdjęli dźwięk, bo ktoś wysunął roszczenia.
Wejdź w pełną obsadę filmu i tam masz aktorkę, która była w filmie jedną z wcieleń Szatana (właśnie ta facjata).
Mnie to totalnie zdziwiło, że to kobieta się w jego wcieliła, bo ja bym dał 50 zł, że tego Diabła zagrał facet.
I sobie porównaj wymalowane diabelsko oblicze i oblicze naturalne - zupełnie jakby inne osoby. Makijażowe mistrzostwo.

Ogólnie ta zapowiedź filmu zawiera chyba wszystkie najmocniejsze, najobrzydliwsze sceny.

ocenił(a) film na 10
RYCHU6

w 48 sekundzie trailera dwukrotnie widać twarz demona 9te akurat widziałem z filmu)

ocenił(a) film na 7
Pysiek33

To prawda i to nie tylko w jednej scenie

ocenił(a) film na 6
Pysiek33

Pazuzu wyskakiwał w wielu scenach, choć moim zdaniem bardziej niepokojąco to wyglądało nie wtedy, gdy go było widać na cały ekran, tylko jak pokazywano tę twarz gdzieś w trakcie sceny w tle.

ocenił(a) film na 10
muppet90

zgadzam się. swoją strona świetny zabieg zdjęciowca

muppet90

Niby miał to być jakiś przekaz podprogowy, bo to były tylko takie mignięcia, no ale coś nieudany jednak, skoro daje się to wzrokowo wychwycić.
Swoją drogą, to bardziej ten ryjek pasuje do wampira: niby podobny do człowieka, ale strasznie blady i z czerwonemi ślipiami. Chociaż z drugiej strony demon z rogami i kopytami wyglądałby strasznie groteskowo i w ogóle by nie pasował.

Pytanie: jak ktoś myśli, gdzie ta twarz była umiejscowiona? Chodzi mi o to, że się wyłania z totalnej ciemności, ale czy ta ciemność to może być duchowe wnętrze opętanej? Proszę zwrócić też na wzrok. Diabeł patrzy z góry na kogoś z wyraźnym grymasem nienawiści.

ocenił(a) film na 10
muppet90

Na okapie gdy Chris wchodzi do kuchni.

ocenił(a) film na 7
Pysiek33

"żarty filmowców lub jakieś przewidzenia" XD Czyli w ogóle nie brałeś pod uwagę, że to było zamierzone? Nieźle, gratuluję.

ocenił(a) film na 10
ZiD0

takie było moje początkowe odczucie. domyśliłem się, ze to zamierzone. alr co ja mam się wstydzić, skoro wiekszośc nawet tego nie widziała

ocenił(a) film na 7
Pysiek33

Ja powiem szczerze, że film widziałem pierwszy raz x lat temu i nie pamiętam, żeby wtedy twarz się pojawiała. Możliwe, że to kwestia wersji filmu.

ZiD0

Teraz wystarczy włączyć TVP Info, co chwilę pokazują tam Tuska.

ocenił(a) film na 6
Pysiek33

W scenie u lekarza, kiedy dziewczynka byla badana.

teffi

Te kadry pochodzą z wersji reżyserskiej.

ocenił(a) film na 8
Pysiek33

Tak, też to zauważyłem

ocenił(a) film na 10
Pysiek33

Widziałem takiego bladego gościa. Podobno to jest demon Pazuzu.

snake_plissken84

Na pewno.

Pysiek33

Tak twarz jest jak byk

ocenił(a) film na 8
labiak

https://i.ibb.co/z5DT6yg/Screenshot-2021-04-19-the-exorcist-1973-Trailer.png

ocenił(a) film na 7
Pysiek33

Też widziałem ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones