PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32337}

Spokojny człowiek

The Quiet Man
6,9 858
ocen
6,9 10 1 858
Spokojny człowiek
powrót do forum filmu Spokojny człowiek

Po pierwsze: to NIE jest western!
Ford nakręcił film o kraju swoich przodków - Irlandii. Ten kraj jest tu naprawdę piękny, ale fenomenalne zdjęcia w filmach Forda to standard. Po obejrzeniu takich filmów można też naprawdę się zdziwić jakim cudem do Johna przylgnęło miano patetycznego nudziarza. Oczywiście bohaterowie filmu są idealizowani, ale bynajmniej ani patetyczni ani nudni (Z Waynem włącznie, jeszcze zostanę fanem tego aktora). Wydaje się to zwykły, codzienny obrazek, jeden gość wraca do domu, spotyka atrakcyjną dziewczynę, co nie podoba się jej rodzinie, a ogląda się świetnie. A końcowa scena pojedynku autentycznie bawi. Wszyscy, jak to Irlandczycy rzucają się żeby oglądać walkę, barman wywiesza tabliczkę wyszedłem na herbatę, jakiś schorowany dziadek nagle wygląda jakby się opił soku z gumijagód, dobre jest też na policji, dwóch gości dzwoni do zwierzchnika, mówią że jest tak i tak, i rozwałka, po czym odkładają słuchawkę "Szef stawia 12 na Dannaghera":)

ocenił(a) film na 9
_Andrzej_

Dla innych zainteresowanych, ja film obejrzałem tutaj:
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=52319541

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones